Dėmesio! Organizacijoms besirūpinančioms PABĖGĖLIAIS,  tarp kurių gali būti mamų su naujagimiais, kūdikiais ir mažamečiais vaikais.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į mamas su kūdikiais ir mažamečiais vaikais

  • Žindančioms mamoms reikia pasiūlyti geriamojo vandens daugiau nei įprasta suaugusiam žmogui.
  • Žindyvėms reikia pasiūlyti ramesnę erdvę (patalpą, atskirti erdvę, tylesnį kampą bendroje erdvėje ir pan.) poilsiui ir žindymui.
  • Žindyvėms ir kūdikiams pagal galimybes reikia užtikrinti privatumą.
  • Nesiūlykite čiulptukų, buteliukų ir pieno mišinių žindančioms mamoms, nes tai sumažins pieno gamybą, padidins riziką kūdikiams susirgti infekcinėmis ligomis, o motinoms patirti krūtų komplikacijas (pvz., krūtų uždegimą). Ekstremaliomis sąlygomis žindyvėms siūlomi  pieno mišiniai neišsprendžia problemų, o tik pablogina motinos ir vaiko sveikatą bei emocinę būklę.
  • Jei yra mišiniais maitinamų kūdikių mamų, apmokinkite jas, kaip saugiai pasigaminti, sumaitinti ir saugoti pieno mišinį.

SVARBU!

Nepriimkite labdara siūlomų pieno mišinių, buteliukų, čiulptukų!

Kritinėse sąlygose mamai, paragintai mišiniu maitinti kūdikį, bus sunku užtikrinti higieną (tam reikia švaraus verdančio vandens, elektros, buteliukų, žindukų, sterilizatorių, plovimo priemonių ir t.t.), todėl iškyla daugiau rūpesčių ir ligų rizikos: kūdikių žarnyno infekcijų, viduriniosios ausies uždegimų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų.

PSO Motinos pieno pakaitalų rinkodaros kodeksas ir jį papildančios rezoliucijos, rekomendacijos, kaip valstybės turi užtikrinti kūdikių ir mažų vaikų maitinimą ekstremalių situacijų metu, draudžia priimti pieno mišinių ir kitų dirbtinio maitinimo priemonių gamintojų labdarą. Valstybė turi skirti išteklius įgalinti žindyves žindyti.

Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacija ir jos kvalifikuotos IBCLC žindymo konsultantės teikia informaciją, konsultuoja kaip pagelbėti motinoms su kūdikiais ir mažamečiais vaikais ekstremaliose situacijose pagal PSO, UNICEF paruoštas rekomendacijas.

Kreipkitės: info@lalak.lt

mob. tel. +370 698 36946

VšĮ „Pradžių pradžia” yra pasiruošusi suteikti žindymo patarimus ŽINDYVĖMS ir maitynimo patarimus kūdikių mamoms ukrainieičų, rusų, anglų ir lietuvių kalbomis: http://pradzia.org/mama-mamai-savanores/