Kasdien visam pasaulyje kas sekundę gimsta po mažutėlį – rausvažandį, mėlynakį, su mažučiais pirštukais ir švelnia odele, ir tai yra didžiulė šventė – gimė naujas žmogutis, mamos ir tėčio akių šviesa, džiaugsmas ir pasididžiavimas.

Kai toks stebuklas įvyksta Vakarų Europoje, ar Šiaurės Amerikoje, ar Australijoje kartu su N.Zelandija bei Japonijoje, medikų komandoje, padedančiai jo mamai ir jam, visada yra laktacijos konsultantas, dažniausiai turintis IBCLC kvalifikaciją, kuris lydi mamos ir vaikelio diadą nuo pirmųjų gyvenimo valandų iki išsirašymo iš ligoninės bei po to aplanko namie, ar visad yra pasiruošęs padėti sveikatos priežiūros klinikoje. Ir bet kuri mama – esama ar dar tik būsima – gali kreiptis pagalbos su visais kylančiais klausimais ir ji gali būti tikra – kvalifikuotas laktacijos konsultantas padės ir jai, ir jos vaikeliui, kad tik jiedu galėtų mėgautis didžiausia gamtos duota dovana – žindymu.

Kelias į sėkmingą žindymą daliai moterų yra iškart it rožėm klotas – lengvas ir gražus, dar daliai – tame kelyje pasitaiko kelios rožės su spygliais, vienom mažiau, kitom – daugiau, bet žinant, kaip jas “apeiti”, ką, kada ir kaip daryti – kelias vėl pasidaro lengvas, o yra moterys, kurioms sėkmingai žindyti (pilnai ar nors dalinai) galės padėti tik IBCLC sertifikuotas žindymo konsultantas.

Jau virš 30 metų pasaulinė organizacija Tarptautinė žindymo konsultantų egzaminuotojų taryba (IBLCE – International Board of Lactation Consultant Examiners, www.iblce.org) kelis kartus per metus rengia egzaminą, kurį išlaikius, tampama Tarptautinės egzaminuotojų tarybos sertifikuotu žindymo konsultantu IBCLC (anglų k. IBCLC yra International Board Certified Lactation Consultant), kuriuos Lietuvoje trumpai vadiname sertifikuotais žindymo konsultantais.

Sertifikuoti žindymo konsultantai yra visame pasaulyje pripažinti sveikatos priežiūros profesionalai, dirbantys bendruomenėse, ligoninėse, privačiai ir valstybės institucijose, jie taip pat dirba mokslinį darbą. Jie padeda mamoms įveikti žindymo problemas įprastinėse ar didelių iššūkių reikalaujančiose situacijose.

Todėl rekomenduojame kreipiantis pagalbos į žindymo konsultantą paprašyti sertifikato: visame pasaulyje pripažįstama Tarptautinė egzaminuotojų taryba (IBLCE), suteikdama šį vardą žmogui, garantuoja, jog jis turi reikalingą išsilavinimą, praktinės patirties ir geba teikti pagalbą žindančioms moterims, bei įpareigoja laikytis Tarptautinio motinos pieno pakaitalų rinkodaros kodekso.