Jolanta Ugnė Vilkaitė

Jolanta Ugnė Vilkaitė

IBCLC sertifikuota žindymo konsultantė, gydytoja

Abu savo mažylius žindė ilgai ir sėkmingai, vyresnėlis šiuo malonumu mėgavosi net beveik iki 3,5 metukų. Tiek motinystei, tiek žindymui pati ruošėsi iš anksto – perskaitė daugybę literatūros apie vaikų auginimą ir priežiūrą, pati lankė gimdymo ir žindymo pasiruošimo kursus. Žindyti – tai buvo vienintelė alternatyva vos gimus pirmąjam vaikeliui. Ir ši patirtis buvo tokia įkvepianti, kad ėmė apie ją kalbėtis su kitom pažįstamom mamom.

Taip pat dar tuo metu būdama ką tik iškepta medicinos gydytoja (2009 m.) ir ilgą laiką dalyvavus studentų mokslinėje veikloje ryžosi atlikti nedidelės apimties mokslinį darbą apie Motinų ir medicinos darbuotojų žinias bei įgūdžius žindymo klausimais. Šio tyrimo rezultatai tik patvirtino tai, ką pati iš patirties jautė – mamos, kurios lankė specializuotus kursus apie vaikučio priežiūrą, kartu ir apie žindymą, turėjo daugiau žinių, buvo labiau motyvuotos ir geriau žinojo, kaip galėtų sau padėti iškilus žindymo sunkumams. Tai ir įkvėpė skatinti mamas iš anksto ruoštis motinystei. Tačiau šiuos planus teko atidėti pradėjus suaugusiųjų psichiatrijos studijas Vilniaus universitete ir susilaukus vaikučių.

O beauginant sūnelį, baigė VšĮ „Pradžių pradžia“ Mama-mamai mokymus, žinias žindymo srityje nuo 2010 m. kasmet tobulina PSO ir UNICEF inicijuotuose kursuose, skirtuose Mama- mamai savanorėms, žindymo specialistams skirtose konferencijose. 2011 metais išlaikė laktacijos ir žindymo tarptautinio konsultanto (IBCLC) kvalifikacinį egzaminą.

Nuo 2012 m. yra Lietuvos žindymo ir laktacijos konsultantų asociacijos narė. Šiuo metu studijuoja Šeimos ir porų psichoterapijos mokymų programą. Interesų laukas – vaiko psichosocialinės raidos ypatumai, prieraišumo jausmo formavimasis žindomų vaikų ir mamų porose, įvaikintų vaikų psichosocialinės raidos korekcijos galimybės, psichotropinių vaistų skyrimas žindyvėms.

Žindymas yra vaikučio prigimtinė teisė gauti sveikatai palankiausią būdą pradėti gyvenimą, mamai – tai galimybė patirti nepaprasto artumo savo mažyliui ir pasididžiavimo savimi jausmą, visuomenei – didesnė tikimybė turėti laimingą ir sveiką šeimą.